Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Diskusia

 

Pravidlá pre pridávanie a zverejňovanie príspevkov:

 

   

 •  Pridávanie príspevkov je povolené iba registrovaným užívateľom              stránky. Pri registrácii musíte  uviesť svoje celé skutočné meno.
  Príspevky, pri ktorých nebude uvedené celé meno, nebudú uverejnené.
 •  

 • Príspevky sú zverejňované v pôvodnom znení prispievateľov počas pracovných dní.

 • Váš príspevok najskôr číta administrátor a po vyjadrení sa kompetentných odborných pracovníkov je zverejnený na stránke. Odpovede na príspevky budú zverejnené po vyjadrení sa kompetentných osôb, najneskôr do 30 dní.

 

 • Obec si zároveň vyhradzuje právo nezverejniť príspevky s vulgárnym, hanobným obsahom a príspevky, ktoré by mohli spustiť neopodstatnenú diskusiu, na základe zavadzajúcich informácií.

 • Nezverejňujú sa príspevky, kde sú uvádzané konkrétne mená (Zákon č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov); Plné meno sa povoľuje použiť len v tom kontexte, ak ide o oznámenie úspechu pri reprezentácii mesta a podobne; možno použiť iniciálky, prípadne krstné meno.

 • Diskusia je určená na otázky, námety, odpovede, informácie pre občanov - nie na komentáre príspevkov, či prispievateľov.

 


 

Diskusia

pridané 19.9.2019 19:16:36, Miki mk

Monografia obce

Dobrý podvečer rád by som vedel kedy bude Monografia obce ďakujem,,,

Miloš


 
pridané 28.4.2019 15:24:37, Miki mk

Mapa stránky

Zdravím,rád by som vedel prečo neni na stránke info opustili nás.Ďakujem

Miloš


 

V zmysle GDPR a zákona na ochranu osobných údajov č.18/2018 Z. z., sa meno a priezvisko považuje za osobný údaj. Z tohto dôvodu nemôžeme na webovom sídle obce zverejňovať informácie o tom, kto sa narodil, zomrel a kto sa zosobášil. Ďakujeme za pochopenie.

webmaster

pridané 14.9.2016 15:45:50, lubosikela

Reprezentovali obec

Veľké uznanie patrí šikovným Veľkokozmálovským ženám, ktoré reprezentovali umenie pripraviť chutné miestne špeciality na podujatí " Dobruo jedlo z Tekova a Hontu" dňa 10.septembra v Santovke. Podujatie usporiadalo OZ Tekov-Hont, ktorého je naša obec členom. Renatka a Zlatka Jančové piekli netradičné kapustové koláče/ zaúčala sa aj malá Sofia/, Janka Ivanická a Lucka Tarišková nás reprezentovali makovými perkami. Zvlášt je potrebné vysoko ohodnotiť ich majstrovstvo i ochotu, lebo z tradičných čilejkárskych obcí sa zúčastnil len Starý Tekov a Veľké Kozmálovce.Veľmi si vážme občanov, ktorí chcú povzniesť a reprezentovať obec Ďakujeme.

starosta


 
pridané 25.8.2016 08:37:47, lubosikela

Mladí modelári

Obec ďakuje mladým modelárom za ich prezentáciu formou výstavy dňa 21.8.2016. Vedúci Jaroslav Bujna vedie mládež k estetickému cíteniu, trpezlivosti , k láske a úcte k dielu vlastných rúk. Patrí mu môj obdiv.

starosta


 
pridané 18.8.2016 15:30:19, lubosikela

Dobrý deň

Nedá mi len prežierať horkú slinu, ale musím reagovať na útoky pred celým facebookovým svetom na moju osobu. Vážená / ?/ mrzia ma suché tuje. V druhom Vašom funkčnom období bolo na rovnakom mieste vysadených 80 kusov a nepolievali sa, tieto sa polievali a predsa vyschli. Netrúfam si povedať prečo asi. Možno preto isté, ako moja vinica na Hrádzach. Ako bolo zosobnené tých dávnejších 80 ks? Som ochotný zaplatiť 10 násobok predchádzajúceho zosobnenia! O betónových odpadoch aj z náhrobkov som informoval viackrát. Náš cintorín je stáročia zle organizovaný a som presvedčený, že sme urobili v ňom poriadok, aký sa len dal. Nelegálna skládka stavebného odpadu je silné slovo. Obec pomohla občanom prechodne uskladniť stavebný odpad na svojom pozemku. Stačí malá násobilka. Za likvidáciu odpadu by občan zaplatil 15 €/t + doprava. Myslím, že sme veľmi odľahčili peňaženky stavebníkov, dúfame,že si to budú vážiť. Na druhej strane mince je pohľad do budúcnosti potrieb obce. Starí kosmáľovčania vravievali, že hlavu nimame nato aby nás bolela, ale aby sme s ňou rozmýšľali. K tomu sa hrdo hlásim. Ten odpad podrvíme drvičkou a budeme mať lacnejší materiál pod budovy / napr. prístavba škôlky/ a cesty / okamžite, ako sa bude dať, budeme riešiť cestu a inžinierske siete na záhumní od Braňa Herca po Filipa Herca/ aby vznikli v súlade s Územným plánom stavebné pozemky a záhrady občanov sa niekoľkonásobne zhodnotili. A tak treba aj s inými atakmi, nie na facebook, ale obecný úrad a orgány obce majú na blenovanie odpovede. Napr. rozšírenie obecného rozhlasu. Naše staré stĺpy vraj nejaký špecialista na železný odpad / ako aj ohradu z parku/ predal do šrotu bez zúčtovania, ale to bolo vecou predchádzajúceho vedenia obce a s takýmito taľafatkami sa nebudeme zaťažovať. Horšie je to, že tie stĺpy sme museli kúpiť. Zosobňovať nebudeme. Hlavne že nemenovaný občan má stĺpov dosť a osádza ich na obecný pozemok. Čo tam potom, že verejne sľúbi odstránenie do dvoch týždňov, z huby si robí......
Som hrdý na občanov tejto obce za jej skvelú reprezentáciu doma aj v zahraničí. Aj sponzori, čo ešte doteraz neprispeli, boli radi, že sme ich oslovili. Padinu podporili M Agrokom, Levsem,Coop Jednota a najväčší priateľ našej obce pre Veselých chlapov. Tým čo sa nepáči, že obec je súdržná, krásna, usmiata, nech sa radšej k obci nehlásia.
Rád všetkých privítame na obecnom úrade.

Ľubomír Síkeľa, starosta


 
pridané 16.8.2016 15:04:47, lubosikela

Padina

Uplynulý víkend absolvovali naši folkloristi, niektorí poslanci OZ a zástupcovia spoločenských organizácií, na základe pozvania obce Padina v Srbsku, návštevu tejto obce. Dostalo sa nám vrelého prijatia od Slovákov, ktorých predkovia pred 210 rokmi odišli na „ dolnú zem“ a tam vybudovali obec, kde dnes žije 6000 obyvateľov, 97% Slovenskej národnosti. Pri vystúpení našich folkloristov vypadlo z očí Padinčanov mnoho slzičiek, tak intenzívne prežívali naše nádherné ľudové pásmo. Dostalo sa nám prijatia na najvyššej úrovni okresu, Matice slovenskej, folkloristi svojimi piesňami zahajovali výstavu insitného umenia, spevom udávali tón večernej veselici, zúčastnili sme sa súťaže vo varení guľášu. Navštívili sme pamätihodnosti Belehradu, štátnu stálu výstavu insitného maliarstva v Kovačici, etnografické múzeum v Padine, Služby Božie. Veľa sme videli, ešte viac sme zažili srdečnosti. Boli sme ubytovaní v jednotlivých rodinách a nasávali sme úprimnosť a láskavosť našich hostiteľov.
Úprimne ďakujem všetkým zúčastneným za vzornú reprezentáciu našej obce, spätnou väzbou sa dobrý chýr o našom pôsobení dostane na Slovensko. Boli sme všetci na jednej vlnovej dĺžke, želám našim občanom veľa takejto jednotnosti a spolupatričnosti .
Ďakujem štyrom sponzorom, lebo ich zásluhou sme nečerpali prostriedky z rozpočtu obce.

starosta


 
pridané 25.7.2016 13:47:45, Fialová

test

skuska, ako funguje pridavanie príspevku

webygroup


 
pridané 6.7.2016 10:27:24, napotoku

Reakcia

V poslednom čase sa na sociálnych sieťach rozmohla bezhlavá a bezmyšlienkovitá kritika všetkého, čo sa v tejto obci vykoná alebo nevykoná. Toto inkvizičné ťaženie vedú osoby (všetci dobre viete, o koho sa jedná), ktoré pred 18 mesiacmi prišli o svoje pozície vo vedení našej obce. Z viacerých pohľadov je to vcelku pochopiteľné – obci sa darí, súčasné vedenie napĺňa svoj volebný program, a to osobám s nenaplnenými ambíciami prekáža. Nepochopiteľné je však to, že tieto osoby, ktorým chýba akýkoľvek kúsok invencie a originality a ktoré len kopírovali a naďalej kopírujú postupy svojich oponentov, svojím štvaním neustále polarizujú obecnú spoločnosť. Súčasné vedenie obce si dalo za jeden z cieľov opätovné stmelenie rozdelenej Veľkokozmálovskej rodiny. Časť predchádzajúceho vedenia obce však nejako zabudla, že minulá predvolebná kampaň už dávno skončila a nová je ešte v nedohľadne. Nerešpektujú, že ľudia už majú všetkého dosť a že ich toto štvanie nezaujíma (viď čitateľnosť a minimálny počet reakcií na štvavé príspevky). Ak by súčasnému vedeniu nezáležalo na našich ľuďoch, tak by sme si povedali: „Nevadí, však nám vlastne pomáhajú! Účet za svoje štvanie im vystavia voliči v nasledujúcich komunálnych voľbách.“ Nám však na občanoch Veľkých Kozmáloviec záleží, a preto vyzývam tieto osoby, aby prestali so štvaním.
Dovoľte mi ešte jednu reakciu na príspevok pána Ivana Žigmonda, ktorý uverejnil na sociálnej sieti 4. júla 2016 a v ktorom tvrdí, že ma usvedčil z klamstva. Pán Žigmond opäť raz zavádza a klame. Tu sú fakty: Komisia ochrany verejného záujmu postupovala v apríli 2016 plne v súlade so zákonom, čo nespochybnil ani Ústavný súd SR. Ďalej pravdivé je aj tvrdenie, že p. Žigmond tri roky nezvolal zasadnutie svojej komisie (má ho zvolávať každý rok) a tým si nesplnil svoje povinnosti. Na zasadnutí komisie vo volebnom roku 2014 konštatoval, že p. Fialová si v troch po sebe idúcich rokoch nesplnila všetky ustanovenia vyplývajúce z ústavného zákona a neodovzdala doklad potvrdzujúci sumu príjmov, ktoré verejný funkcionár získal za predchádzajúci kalendárny rok podľa Čl. 7, odseku 2 zákona č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Tento doklad má starosta odovzdávať v každom kalendárnom roku do 30. apríla. Ak by si p. Žigmond plnil svoje povinnosti a komisiu zvolával pravidelne, tak p. bývalú starostku na to mohol upozorniť už v roku 2012 a bolo by po problémoch. O svojich zisteniach však neoboznámil obecné zastupiteľstvo a obhajuje sa tým, že až po zastupiteľstve dostal stanovisko hlavného kontrolóra obce, a to nekonštatovalo porušenie povinností zo strany starostky. P. Žigmond hádzaním viny na druhého len zakrýva svoju lajdáckosť. Ako predseda komisie mal ovládať aspoň základné ustanovenia spomínaného zákona! P. Žigmond a p. Fialová ďalej vyhlasujú, že budú žiadať ospravedlnenie!!! Za čo??? Za to, že komisia pre ochranu verejného záujmu postupovala podľa zákona? Tvrdia, že Ústavný súd SR konštatoval neporušenie zákona, pritom takéto konštatovanie sa v jeho rozhodnutí vôbec nenachádza... Súd len konštatuje, že p. Fialová nedostala dostatočný priestor na vysvetlenie skutočností, ktoré zistila komisia, a preto rozhodnutie obecného zastupiteľstva zrušil. Nikto sa však nikomu nebude ospravedlňovať... Práve naopak, na ťahu je teraz p. Fialová, aby pred obecným zastupiteľstvom preukázala, že si splnila zákonné povinnosti. Na záver už len reakcia na tvrdenie p. Žigmonda, že ma na zastupiteľstve usvedčil z klamstva. Fakty, ktoré som tu predložil hovoria jasne. P. Žigmond dokázal usvedčiť akurát tak sám seba – svojim infantilným správaním a teatrálnym odchodom z posledného zastupiteľstva.

Branislav Kinčok


 
pridané 4.7.2016 12:05:24, lubosikela

Dobrý deň

Nemyslím si, že vnútroobecné problematiky poslancov a starostu, je vhodné prepierať na sociálnej sieti. Zastávam názor, že občania sú dostatočne informovaní o dianí v obci, ale ak majú pocit, že nie, rád každého privítam a poinformujem osobne. Stabilnou témou je na sociálnej sieti predávanie majetku obce. Zákony pojednávajúce o majetku obce sú jednoznačné, ich porušovanie trestné. Je nepochopiteľné, že do oblasti nakladania s majetkom obce stabilne negativisticky vstupuje bývalá starostka obce, ktorej počas jej pôsobenia nevadilo, že obec poisťovala budovu, ktorú ani nemala na LV. Rovnako o ďalšom nehnuteľnom majetku začala uvažovať až vo svojom siedmom roku starostovania. Ako teda hospodári obec s majetkom?
Stručne: neobežná hodnota majetku obce k 31.12.2014 1217572,40 €
dtto k 31.12.2015 1582319,84 €
rozdiel + 364.747,44 € t.j. 29,9%
Záverečný účet Obce Veľké Kozmálovce za rozpočtový rok 2015 vykazuje prebytok rozpočtu vo výške 8.142,64 €. Výsledkom hospodárenia Obce Veľké Kozmálovce za rok 2015 je zisk vo výške 230 320,30 €.
To snáď nie je zlé hospodárenie.
Doteraz bolo z majetku obce odpredaných 3700 m2 plochy pod stavbami pre vlastníka budov a plocha pre investora pod výstavbu bytového domu. Sú žiadosti aj od iných záujemcov. Ak bude súhlas potrebného kvôra poslancov a bude tento predaj pre rozvoj obce vhodný, bude sa riešiť v súlade so zákonom a vôľou poslancov.

starosta


 
pridané 4.7.2016 10:07:02, lubosikela

Deň obce

Napriek popoludňajšej horúčave hodnotím veľmi pozitívne. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa o zdarný priebeh pričinili. Organizátorom v osobách zamestnancov obce a poslancov OZ, účinkujúcim pod taktovkou Aleny Konczovej Senešiovej, Dušana Tarišku a Mirka Vargica, aj provianťáckej zložke pod vedením Michala Janču.
Samozrejme na sociálnej sieti je prezentovaný iný názor. Je už u nás tradíciou, sebakritika žiadna, avšak kritika toho, k čomu niekto neprispel veľká. Deň obce nie je cirkevný sviatok, ale keď jeho organizácia pripadá na rovnaký deň, ako Sviatok Cyrila a Metoda, vhodne sa spája. Každoročné podobné riešenie by zovšednelo. V 34 st. horúčavách je potrebné chrániť zdravie starších občanov. Prvé popoludňajšie kultúrne podujatie sa konalo dňa 29.6.1997 a bez sv. omše. Prvý ročník Dňa obce sa konal v roku 1998, kedy boli vysvätené obecné symboly. Tieto informácie sú uvedené v kronike obce, ktorá sa nachádza na Obecnom úrade od roku 1975. Každý občan a aj starosta/ka má/mala možnosť si to prečítať a prepočítať.
Dvadsiate výročie znovuosamostatnenia obce, teda odčlenenie Obce Veľké Kozmálovce od mesta Tlmače, predsa bolo vlani. Dni obce trvali 3 dni a v prejave to bolo jednoznačne spomenuté. Zlé počty a nedostatočná pamäť?
Kto to stále rieši negativizmus. Buďme hrdí na obec a na tých, čo nezištne pre obec pracujú. Napríklad naši požiarnici. Dopoludnia pomáhali s prípravami Dňa obce, popoludní sa začali zabávať programom, ale keď prišlo pre veliteľa avízo že v susednej obci je požiar, boli so svojou technikov pri eliminácii požiaru skôr, ako profesionáli. Skláňam sa pred nimi. To sú tí správni šíritelia dobrého mena obce, nie tí, čo rozdúchavajú iné plamene.
So želaním pekných prázdnin a dovoleniek

starosta


 
pridané 8.6.2016 11:47:56, lubosikela

Ďakujeme

Som úprimne rád, že v našej obci môžeme poďakovať ochotným občanom. Minulý týždeň šikovné ženy z našej JDS vyčistili parkovisko pri kostole a vstupnú cestu do cintorína, skrášlili hrobovú galériu.
Skutočne veľmi dobré meno obci urobili naši hasiči, keď perfektne zvládli usporiadanie školenia DHZ na krajskej úrovni. Naozaj, klobúk dolu.
Veselí chlapi urobili dobré meno nám všetkým v Novej Bani aj na „ Urbankovinách“ v Malých Kozmálovciach.
Ale sú tu napríklad aj celé rodiny, ktoré pravidelne a nezištne pomáhajú obci. Ján a Darinka Trkusovci. Janko ako najlacnejší fotograf na svete s „ miliónom“ fotiek pre obec, Darinka vedúca redaktorka Občasníka. Potom Duško a Adrika Tariškovci. Bez Dušana sa prakticky nič veselé, ani smutné neudeje, Adrika sa stáva dobrou odbornou vílou skrášľovania obce.
Všetkým veľká vďaka.

starosta


 
pridané 19.5.2016 08:34:22, lubosikela

podnikatelia pre obec

Obec ďakuje podnikateľom, ktorým nie je kvalita života v obci ľahostajná a svojimi technickými prostriedkami pomáhajú podľa potreby. Jozef Varga a Radoslav Švirik priviezli sadenice okrasných drevín z Mlynian, Peter Bielik priviezol renovovaný malotraktor z Levíc, Predseda družsta RD Starý Tekov Miroslav Fabian vždy ochotne pomôže s mechanizáciou v prospech obce.Všetkým úprimne ďakujeme

starosta


 
pridané 18.5.2016 15:58:51, lubosikela

Obec ďakuje

Veľká vďaka patrí všetkým občanom, ktorí si našli čas a prišli pomôcť vysadiť okrasné dreviny v obci. Nie len teraz platí: " nerozhodujú reči, ale skutky".

starosta obce


 
pridané 11.5.2016 15:24:32, lubosikela

Poďakovanie

Vďaka Janko, náš šikovný a ochotný občan, majiteľ spoločnosti UNISERVIS Ján Trnkus, sa ukázal ako naozajstný patriot. Z vraku malotraktora vyčaril perfektný stroj, ktorý bude slúžiť obci, i občanom. Nech sa ti darí v podnikaní a obec ti rovnako pomôže, keď budeš potrebovať.

starosta obce


 
pridané 11.5.2016 15:09:32, lubosikela

Veľmi si vážime....

..... náročnú mravenčiu prácu pri výchove žiakov futbalistov.Naši žiaci pod vedením Michala Janču a Martina Tarišku veľmi dobre reprezentujú obec, keď v končiacej sa sezóne obsadia popredné miesto. Naši zanietení tréneri za 3 roky vychovali už 7 hráčov, ktorí sa uplatnili vo vyššej vekovej kategórii. Pevne veríme, že žiacke kopačky opúšťajúci hráči Švirik,Tariška,Blaško,Herc, Bohušová, budú mať vhodných nástupcov. Trénerom i hráčom ďakujeme a želáme veľa ďalších úspechov.

starosta


 
pridané 11.4.2016 10:32:20, lubosikela

Gratulujeme

Obec Veľké Kozmálovce gratulujú Boxing klubu pod vedením pána Ladislava Horvátha k zisku dvoch titulov MAJSTROV a jedného VICEMAJSTRA Slovenska.

starosta obce


 
pridané 29.3.2016 14:32:35, lubosikela

Odpoveď k monografii

Ďakujeme veľmi pekne za Váš záujem o našu obec. Prípravné práce k vydaniu monografie obce Veľké Kozmálovce už prebiehajú. Svoju činnosť začal autorský kolektív pod vedením Mgr. Branislava Kinčoka. Jednotlivé sekcie zhromažďujú písomné a fotografické podklady. Predpoklad vydania je v roku 2018.

starosta obce


 
Reakcia na príspevokpridané 29.3.2016 16:33:04, Milos1977

Poďakovanie pánovi Starostovi

Ďakujem veľmi pekne, pán Starosta za odpoveď pekný deň.


 
pridané 28.3.2016 21:01:50, Milos1977

Monografia

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať že kedy bude vydaná kniha Monografia obce Veľké Kozmálovce. Za info vpred ďakujem. S pozdravom Miloš Šabík.

Šabík Miloš


 
pridané 4.2.2016 13:16:05, lubosikela

Ďakujeme

Poďakovanie obce patrí občanovi pánovi Fialovi. Upozornil na facebooku na neporiadok v jarku smerom na stanicu. Neporiadok sme operatívne odstránili. Naši mládežníci čistia okolie obce 2x v roku, patrí im vďaka. Budeme radi, ak občania aj naďalej budú upozorňovať na nutnosti riešení, ale nemyslím si, že k tomu patrí fúrik blenu.

starosta obce


 
pridané 28.12.2015 10:20:17, lubosikela

TOP

Stretnúť priateľa je veľký dar

Vianočné sviatky a koniec roka prinášajú po stresoch z príprav stav láskavosti, kľudu, blízkosti dobra. Tá nekonečná sila lásky sa prejavuje na každom človeku, nehľadiac na počet jeho ciest do kostola. Či je veriaci, či nie, dobro narodenia do jeho srdca určite príde.
V centre kraja „ čilejkárov“ už tradične k najdôležitejším akciám patrí „derby“ hokejový zápas, na ľade nezmieriteľných rivalov pripomínajúci zašlú slávu tohto nádherného športu. Veď Veľké Kozmálovce v časoch najväčšej slávy úspešne účinkovali vo vyšších krajských súťažiach. Žiaci tekovskej školy každoročne postupovali do celoslovenských finále.
Piaty ročník hokejového zápasu Starý Tekov – Veľké Kozmálovce sa niesol v duchu nádherného športového zápolenia, ale najmä v duchu stretnutia najlepších priateľov. Na ľade i v hľadisku (mimochodom na ligu určite toľko fanúšikov nechodí) nebolo nič negatívne. Rytierske križovanie hokejok dopĺňalo nádherné povzbudzovanie fanúšikovských táborov, nie len zo zúčastnených obcí, ale z celého čilejkárskeho kraja a Levíc.Dôležitosť zápasu umocňovala prítomnosť renomovaného arbitra, bývalého extraligového rozhodcu Janka Čaprnku. Takto má vyzerať šport, stretnutie priateľov. V čestnom boji odovzdať sily, um i srdce, po zápase si podať bratské ruky, sadnúť spolu k poháriku vínka, zaspievať čilejkárske pesničky. Nie je podstatné, kto dal viac gólov. Je nádherné stretnúť priateľov, podať si ruky a zaželať si navzájom všetko dobré.

Za krásny hokejový večer organizátorom ďakuje
Ľubo Síkeľa


 
pridané 29.11.2014 14:38:39, gitka

Poďakovanie

Všetkým,ktorí mi vo voľbách do samosprávy dôverovali a dali hlas ,veľmi pekne ďakujem.Mnohí z Vás ,aktívne či pasívne prijímate informácie o mojej neschopnosti.Osobou šíriteľa predmetných invektív sa nebudem zaoberať,táto úloha patrí iným.Dôležité je,podľa môjho názoru,ponúknuť občanovi informácie o tom čo sa pre obec urobilo a čo sa plánuje pre jej zveladenie a zhodnotenie majetku urobiť a nie dehonestovať a urážať,hodnotiť prácu iných ako preferovať to ,čo dokázali Tí ,ktorí toto všetko šíria a roznášali panflety. Ešte raz všetkým ďakujem.

Vaša bývalá starostka Fialová


 
pridané 16.11.2014 20:55:04, ivanzigmond

Vdaka

Ďakujem občanom našej obce ktorí mi vyjadrili podporu vo voľbách do miestnej samospravy i napriek tomu že mi nebolo umožnené kandidovať za stranu SNS ktorej som dlhoročným sympatizantom . Ďakujem Vám.

Ivan Žigmond


 
pridané 19.6.2014 21:51:25, ivanzigmond

Dynamo do toho!

Blahoželám všetkým hráčom, trénerovi, ako aj celému realizačnému tímu A mužstva ŠK DYNAMO Veľké Kozmálovce k tomu, že svoju veľkú túžbu pretavili v postup do II. triedy Majstrovstiev okresu.

Ivan Žigmond


 
pridané 15.5.2014 07:18:18

Podakovanie

Ďakujem všetkým členom DHZ,ktorý sa zúčastnili na výstavbe montážnej jamy a oprave strechy na požiarnej zbrojnici.Osobitne sa chcem pod´akovať pani starostke,ktorá nám maximálne vyšla v ústrety v zabezpečení materiálu.

Predseda DHZ


 
pridané 12.5.2014 12:15:49

Deň matiek

Pani starostka,
dňa 11.5.2014 bol Deň matiek a my rodičia a starý rodičia(myslím,že môžem písať aj za druhých čo sa zúčastnili) Vám veľmi pekne ďakujeme,za krásny program,ktorý ste pripravili.Veľká vďaka patrí aj pani riaditeľke a pani učiteľkám Základnej školy a deťom,ktoré zatancovali a zaspievali všetkým mamičkám v sále.Veľké ďakujem patrí aj pánovi Dušanovi Tariškovi,jeho dcére Gabike a pani Demianovej za krásne pesničky.Pri poslednej pesničke sa až slzy do očí tisli.
Ďakujem.

Linda Psárska


 
pridané 14.1.2014 17:33:10

Príjem členov do DHZ Veľké Kozmálovce

Organizácia hasičov v našej obci má bohatú históriu a ako som zistil,v minulosti nie tak dávnej,aj bohaté ocenenia o čom vie určite veľa občanov našej obce.Nakoľko sa snažíme znova vstať tzv.z popola,prosím o dobrovoľníkov do nášho obecného zboru,či už dorastencov alebo hlavne dospelých,ktorí majú vážny záujem.Nie som rodák obce,ale myslím si,že to,čo rozbehli domáci občania v minulosti-a boli tam nielen muži,ale i ženy,by bolo neférové a smutné nechať ľahnúť popolom.Máme tu dosť silné organizácie,či už športová,spevácka,záhradkárska i chovateľská,ktoré robia krásny a hlavne silný dojem v šírom okolí.Môžme byť ešte silnejší.Môžeme sa rovnať Kozárovciam,či s Novou Dedinou,v ktorých tieto zbory sú.Áno,je pravdou,že sú na vyššej úrovni,ale to potrebuje čas a ľudí,ktorých potrebujeme.Je to aj o peniazoch,ale získavame pomoc od obce i od štátu.Momentálne očakávame peknú finančnú pomoc,ktorú schválili pre DHZ.Spomínam to pre tých,ktorí berú našu zbrojnicu ako zbytočnú so schátralou technikou.Vďaka členom našej DHZ a ich brigád,VĎAKA pomoci OcÚ našej obce a VĎAKA p.Jankovi Trnkusovi nemôžeme už povedať,že je to na nič.Technika a výbava je použiteľná v každom okamihu.Asi tak o nás.Snažíme sa pomôcť,ak to bude v naších silách.Nemôžeme samozrejme hasiť všetko,veľmi veľa záleží od mnoho faktorov a riskovať zdravie a životy ľudí,ale v mnohých situáciach zasiahnúť vieme a chceme,bez rozdielov,či si ten,alebo s tým.Táto zbrojnica má na viac,ako ju len použiť ako sklad.Mnohí tu môžu byť ako ich predchodcovia z čias slávy zbrojnice našej obce.Stačí sa zamyslieť nad pomocou jeden pre druhého a prísť k nám.Potrebujeme my vás,rovnako,ako potrebujete vy nás.Ak má skutočne niekto záujem,aj z dorastencov,príďte medzi nás.Nie sme profesionáli,ale aj pre nás platí-pomáhať a chrániť s emblémom Veľkých Kozmáloviec na hrudi.

veliteľ DHZ Veľké Kozmálovce


 
pridané 8.10.2013 10:04:51

burčákfest

Zo srdca ďakujem obci Veľké Kozmálovce,že vychovala dobrých ľudí,čo sa združili s ďalšími skvelými občanmi,ktorí sa do obce prisťahovali a spolu pripravili nádherný deň pre všetkých 5.10.2013

ľubo Síkeľa


 
pridané 6.9.2013 08:47:01

Fakt dobré!

Po precitani príspevkov mi nedalo nevyjadriť sa k oslavám 1150. výročia príchodu Cyrila a Metoda na naše územie, ktoré boli spojené aj s Dňom našej obce. Pravdupovediac bol som veľmi prekvapený veľkoleposťou týchto osláv. Pripraviť program na 3 dni, zabezpečiť účinkujúcich, postarať sa potom o nich, zabezpečiť hladký a ozaj slávnostný priebeh osláv, to dalo určite veľa roboty a stálo to veľa voľného času tých, ktorí sa na organizácii podieľali. Keďže neviem presne kto a v akej miere sa angažoval, nebudem tu nikoho menovať. aby som voľakoho nevynechal. V každom prípade chcem všetkým zainteresovaným vyjadriť veľké ĎAKUJEM.

Ľuboš Tariška


 
pridané 16.8.2013 14:16:18

Dni obce

Aj tento rok som mala možnosť vrátiť sa do rodnej obce a zúčastniť sa osláv. Veľmi si cením ľudí, ktorí to pripravili a ďakujem všetkým, čo sa na tejto akcii podieľali. Odrástli už dve generácie čo už nepoznám, ale veľmi
dobre mi padlo, že som tu stretla a že ma oslovili ľudia medzi ktorými som
vyrastala. Rada prídem aj na ďalšie akcie.

Rodáčka z Kozmáloviec AS


 
pridané 14.7.2013 00:35:37

Poďakovanie od rodákov

Vážená pani starostka,
dovoľte nám poďakovať sa za krásne podujatie Cyrilo-metodské dni a Deň obce 2013 ,ktoré obec Veľké Kozmálovce uskutočnila a ktorého sme mali možnosť zúčastniť sa a súčasne stretnúť sa ako rodáci a na chvíľu sa "zastaviť" pri tomto duchovno - kultúrnom podujatí. Vďaka za projekt, ktorý sa Vám podarilo získať od MK SR a hlavne ktorý ste pre nás všetkých zrealizovali .Vyslovujeme tiež srdečnú vďaku všetkým zainteresovaným poslancom obce, občanom za ich vynaloženú prácu a úsilie pri realizácii tohto projektu.
Cyrilo-metodské dedičstvo nie je len o slávnej minulosti ale najmä o sprítomňovaní tohto odkazu v súčastnosti pre nás všetkých v duchu našich tradícií ,ktoré v našej obci udržiavate. Výsledkom je okrem týchto sviatočných chvíľ,ktoré ste nám umožnili zažiť aj odkaz pre nás všetkých rodákov žijúcich mimo obce ,že aj malá obec -naša rodná obec akou Veľké Kozmálovce sú, dokáže zorganizovať a uskutočniť podujatia nadregionálneho rozmeru a významu, pri ktorom sa radi všetci stretávame a v budúcnosti dúfam, že tiež stretneme.
Prajeme Vám pani starostka veľa úspechov pri Vašej práci a tiež všetkým veľkokozmálovčanom , pri získavaní nových projektov, ktoré obohatia našu obec a nás všetkých ...
S úctou a vďakou Vaši rodáci z BA,ktorí
sa zúčastnili podujatia 5.-7.júla 2013 
pridané 9.7.2013 23:49:12

Gazdovský dvor u Hudecou

V prvom rade chcem vám všetkým zúčastneným v gazdovskom dvore "u Hudecou" poďakovať za jeho návštevu, v ktorom ste sa ako pevne dúfame cítili dobre :)
A keďže považujem spätnú väzbu za veľmi dôležitú, zároveň by som sa vás chcel opýtať aj na veci, ktoré sa vám páčili alebo naopak boli pre vás rušivými elementami a možno by ste ich vyriešili inak, aby sme mohli tieto námety prediskutovať a podľa možností a našich schopností sa im možno v budúcnosti vyvarovať, pretože gazdovský dvor je organizovaný práve pre vás a želali by sme si, aby ste sa v ňom cítili len a len dobre :)
V prípade, že nejakú kritiku nechcete zverejňovať takto verejne, kontaktujte ma prostredníctvom mail-ovej adresy na martin.zigmond@centrum.sk
Ešte raz ďakujem za účasť i za vaše pochvaly či vaše námety a pripomienky :)

Martin Žigmond


 
pridané 9.7.2012 09:44:41

Deň obce - gazdovský dvor

Chcela by som aj touto formou vysloviť poďakovanie a uznanie našim Veselým chlapom a členom FS Hrončan za uvedenie folklórneho pásma a vytvorenie autentického gazdovského dvora v rámci Dňa obce, ktoré dotvárali atmosféru tohto podujatia a napĺňali jeho zámer - udržiavanie a prezentáciu tradícií a zvykov našich predkov. Verím, že podobné aktivity v budúcnosti budú rozvíjať naďalej a pri ich programoch zažijeme ešte veľa príjemných chvíľ. Ešte raz - veľké Ďakujem.

A. K. Senešiová


 
pridané 8.5.2012 20:28:43

Poďakovanie

V mene našej organizácie OHZ Veľké Kozmálovce,chcem vysloviť veľké poďakovanie p.starostke obce i obecnému zastupiteľstvu V.K. za pomoc a podporu pre usporiadanie dnešnej Okresnej hasičskej súťaže PLAMEŇ 2012 vo Veľkých Kozmálovciach.Mimoriadna vďaka patrí naším veľkým aj malým členom družstva,ktorí zabojovali ako spoločný tím,bolo v nich veľké úsilie dosiahnúť čo najlepšie výsledky,časy bez strát bodov.Skutočne merané časy na štafete boli vynikajúce a bez straty bodu! Starší žiaci v tejto disciplíne obsadili 2.miesto a povzbudilo ich to do ďaľšej disciplíny bodovať čo najlepšie.Nemilo nás zarazil súčet trestých bodov za nesprávny spôsob vyrovnávania hadíc.Pred rokom na okresnej súťaži stratili body za popretáčané hadice a tento rok to chceli,veľmi chceli napraviť.No aj vyrovnávanie má svoje pravidlá,ktoré sa porušili.No bolo to vzápale boja a chcenia najlepšie bodovať.Nechybili len naši.A naši starší i malí skutočne bojovali.Bolo tu 13 družstiev a starší skončili celkovo na 5.mieste! Skutočne boli fantastický. A fantastický bol výkon naších malých,ktorí po prvý-krát reprezentovali našu obec a zabojovali zo všetkých síl.Za sebou celkovo zanechali 5 ostrieľaných družstiev a skončili na peknom 8.mieste! Po prvý-krát! ĎAKUJE vám celá organizácia OHZ,ĎAKUJÚ vám rodičia a myslím,že celá obec.ĎAKUJEME ŽIACI!

veliteľ OHZ


 
pridané 4.3.2012 17:35:58

Poďakovanie.

Ďakujem za obrazové a textové informácie, ktoré ma stále spájajú s obcou. Rada sa tam vraciam, mám tam rodinu, priateľov a hroby mojich zosnulých. Veľmi sa mi páči akcia "Deň obce".

Rodáčka z Kozmáloviec AS


 
pridané 23.12.2011 12:27:52

V Loku sme ešte nikdy nevyhrali... ?

Dobrý deň !
Práve som dočítal aktuálne číslo Veľkokozmálovského občasníka a zaujalo ma konštatovanie Ľ. T., ktorý v článku o futbalovej jeseni 2011 píše ,,...Vyhrali sme 4 zápasy po sebe, jeden dokonca v Loku,kde sme ešte nikdy nevyhrali...".
Ja som ale bol ako fanúšik na zápase v Loku kde Dynamo vyhralo. Tak som tada nalistoval svoj súkromný archív a na upresnenie dodávam, že tomu tak bolo aj 9.11.2003 a zápas skončil 1:3 v prospech V.K. O góly sa postarali: J. M., M. T. a F. J.
Danú skutočnosť upresňujem z jednoduchého dôvodu. Pokiaľ viem tak neexistuje publikácia, ktorá by mapovala históriu futbalu a hokeja v našej obci. S plynúcim časom pravdepodobnosť zrodu takéhoto dielka klesá. Ak by ale niekto chcel tieto udalosti popísať a ako zdroj by použil vyššie uvedené tvrdenie, dopustil by sa / aj keď nechtiac / nepresnosti.
S pozdravom
Julo Herc

Julo Herc


 
pridané 27.9.2011 10:35:13

Futbal dodychava

Dnes je iste, ze futbal v nasej dedine uz dlho neprezije. Jednoducho Kosmalovcania pod 25 rokov sa futbal hrat nenaucili a ti nad 25 rokov ho uz z roznych dovodov hrat prestali. Cest vynimkam. Takze tradicia stara cca 80 rokov v nasej dedine konci. Urcite su na to rozne dovody - doba sa zmenila, deti je vraj menej a z tych mala deti, maloktore chce hrat futbal ci robit iny sport (napr. hokej, ktory mal v nasej dedine tiez dlhorocnu tradiciu). Ciastocne je to aj pravda, ale….
Teraz zacal moj syn chodit do skoly a hned som si vsimol, ze na ihrisku vedla skoly chybaju futbalove branky. Tie branky, do ktorych som ja a cela moja generacia strielala prve goly pocas telesnej vychove ci v druzine su prec. Preco? Bolo to pre deti nebezpecne? Hrozilo, ze sa pri futbale zaspinia, spotia ci si rozbiju koleno? Alebo len zhrdzaveli a nikomu sa ich nechcelo vymenit?
Nedavno mala jedna ziacka na kolotoci pri skole tazky uraz (za cely zivot som taketo zranenie pri futbale nevidel). Uz predtym si nejake dievca na nom zlomilo obe ruky. Nebolo by lepsie ten nebezpecny kolotoc zrusit a postavit futbalove branky?
Kedze skola patri pod obec, predpokladam, ze tuto zmenu musia poslanci spolu s pani riaditelkou schvalit a preto ich prosim, aby sa tomuto venovali na najblizsom stretnuti.

Realizaciu uz potom zorganizujem.

Lubos Tariska


 
pridané 2.3.2011 12:36:53

Srdečná vďaka

Touto cestou sa chcem poďakovať FS Hrončan a skupine Veselí chlapi za krásne folklórne pásmo, ktoré nám predviedli u nás v KD Rybník dňa 13.2.2011. Bolo to niečo úžasné, živé, zábavné a na vysokej úrovni.
Ďakujem v mene všetkých divákov a prajem všetko len to najlepšie a do budúcnosti veľa podobných vydarených predstavení. :-)

Erika Brezánska-obyvateľka obce Rybník


 
pridané 28.2.2011 08:22:24

Poďakovanie

Chcela by som sa poďakovať FS Hrončan a speváckej skupine Veselí chlapi za pekný nedeľný podvečer. Myslím si, že toto vystúpenie sa im podarilo a dufam, že sa niečo podobné chystá aj do budúcna. Ďakujem všetkým účinkujúcim.

občan


 
pridané 27.2.2011 20:03:34

Poďakovanie

Ďakujem za skvelý kultúrny zážitok všetkým členom folklórneho súboru Hrončan aj Veselým chlapom a vôbec všetkým, ktorí účinkovali, alebo sa pričinili o folklórne pásmo Šak to perí..., ktoré sme mali možnosť vidieť v nedeľu v kultúrnom dome. Úžasné herecké, spevácke a tanečné výkony podali všetci. Gratulujem. Ešte raz veľké ďakujem.

Dáša Trnkusová


 
pridané 20.12.2010 22:43:38

Poďakovanie

Touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať mužskej speváckej skupine
Veselí chlapi, čo nám prišli zahrať a zaspievať krásne slovenské pesničky na Veľvyslanectvo Cyperskej republiky v Bratislave a následne mali úžasné vystúpenie na Hlavnom námestí, čo ocenilo veľkým potleskom publikum nielen z Bratislavy,
ale z celého sveta.
Dovoľte mi tiež odovzdať poďakovanie a osobný pozdrav priamo od pána Veľvyslanca, na ktorého táto forma reprezentácie vašej obce spravila veľký dojem.
Pán Veľvyslanec zároveň prejavil záujem prísť sa pozrieť na budúcoročný Deň obce 2011. Ako mal možnosť sa presvedčiť v tejto obci je veľká sila tradícií a práve to je a nielen pre neho veľký
zdroj energie a poznania.
Srdečná vďaka Veľkokozmálovčania.
S úctou

M.J.


 
pridané 10.2.2010 12:45:03

Poďakovanie

Ďakujeme za príjemný kultúrny zážitok, ktorým sme si vyplnili nedeľné popoludnie. Program bol na vysokej úrovni, mal dej, spád, vtip, výborné obsadenie, fakt - klobúk dole, vďaka všetkým, ktorí sa o toto predstavenie pričinili. Príjemným prekvapením a prínosom bolo tiež účinkovanie kosmáľovskej omladiny v programe.
Držíme palce.

Peťo a Katka Senešioví


 
pridané 8.2.2010 08:11:40

Poďakovanie Veselým chlapom...

Ďakujeme za výborný program v nedeľu, 7.2. všetkým účinkujúcim a držíme im palce. Bolo to na vysokej úrovni, už sa tešíme na pokračovanie.

občan


 
ÚvodÚvodná stránka