Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Detský folklórny súbor Hronček

 

     Detský folklórny súbor Hronček bol založený pri Základnej škole vo Veľkých Kozmálovciach v roku 1995. Vedúcou súboru je Mgr. Miroslava Grausová.
    Činnosť súboru sa zameriava na život a prácu našich predkov v tekovskom regióne a v našej obci, práce na poli, pranie na Hrone, hry pri vode, pečenie chleba, kosenie lúk a pod.
Členmi súboru sú každý rok všetky deti našej málotriednej školy.

 

Fotografia detí z detského folklórneho súboru Hronček

 


     Prvýkrát sa súbor zúčastnil prehliadky DFS Čriepky v roku 1998 v Rybníku. Odvtedy sa tejto prehliadky zúčastňuje pravidelne. Súbor sa zúčastnil prehliadok DFS v Žemberovciach, v Starom Tekove, v Tlmačoch, v Hronských Kľačanoch, v Rybníku.

 

Fotografia detí z folklórneho predstavenia           Fotografia detí zo základnej školy


     V roku 2004 sa súbor predstavil aj na krajskej prehliadke DFS v Jure nad Hronom a v roku 2007 na krajskej prehliadke v Kozárovciach.
     V roku 2002 zaznamenal súbor mimoriadne úspechy a reprezentoval školu i obec na Dni Matice slovenskej v Martine. V roku 2002 bol súbor pozvaný aj na dožinkovú slávnosť do Nového Tekova s vystúpením pod názvom „Ďakujeme ti zemička...“
     Okrem toho deti pravidelne vystupujú na rôznych akciách usporiadavaných školou a obcou. Pravidelne sa Hronček predstavuje verejnosti aj na tekovských slávnostiach.

 

Fotografia detí z folklórneho predstavenia na Deň matiek          Fotografia detí zo stavania mája
 


 
ÚvodÚvodná stránka