Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Kosmáľovčania sviatkovali aj s hokejom

 

Kosmáľovčania sviatkovali aj s hokejom

 

     Dňa 30.12.2010 sa na levickom zimnom štadióne uskutočnilo ďalšie podujatie hokejistov kosmáľovského Dynama. Počas toho posledného marcového sa stretlo, za účelom udržania hokejovej tradície, do 20 kosmáľovčanov, ktorí sa ešte pravidelne navliekajú do hokejovej výstroje. Odohrali zaujímavý zápas, trochu posedeli v kabíne, prehodili pár slov a rozišli sa domov. Bolo to dobré športové podujatie, ale nebolo to to pravé orechové. Chýbalo tam príliš veľa ľudí, ktorí hrávali v drese Dynamo v rôznych súťažiach v rokoch 1962 až 1992, kedy vlastne dedinský hokej v levickom okrese zanikol. Chýbali tam veselé hokejové historky a ani Kosmáľovská krčmička sa nespievala. Preto už vtedy padlo rozhodnutie, že cez vianočné a novoročné sviatky, keď aj tie najtúlavejšie nohy nájdu cestu domov, sa Dynamo stretne v kompletnej zostave.

      A tak, deň pred Silvestrom, o 16.30, vykorčuľovalo na ľad levického štadióna do 20 hviezd 70-tich a 80-tich rokov minulého storočia, ktorí naháňali strach súperom po celom okrese.
Jedno mužstvo nastúpilo v tradičných červených dresoch s písaným D na prsiach a tí menej šťastní hrali v modrých dresoch. Hneď po čestnom vhadzovaní, ktoré vhodila kosmáľovská športová legenda Štefan (Pišta) Bohunický, sa mužstvá s vervou pustili do seba, útoky sa striedali na oboch stranách, ale bolo vidno, že za tie roky síl ubudlo a tak brankári väčšinu striel v pohode pokryli. Dokonca sa stalo, že naša voľakedajšia najväčšia hviezda, Petráš (vlastným menom Milan Tariška), nepremenil samostatný nájazd........a to už je čo povedať. Zápas sa nakoniec skončil výsledkom 2:1 pre Modrých, keď dva góly za nich strelil najmladší hráč na ľade Peter Psársky, za Červených čestný gól strelil hosť Mozdík. V poslednej sekunde ešte nepremenil trestné strieľanie hráč Červených, bývalý brankár, Marian Mucha. Najstarším hráčom na ľade bol 60 ročný Vlado Prachár.

     Po zápase bývalých hviezd nastúpili na ľad Kosmáľovčania, ktorí aj v súčasnosti pravidelne dokazujú, že z hokeja voľačo vedia. Tí najstarší z nich ešte stihli účinkovať v drese Dynama na začiatku 90.-tich rokov, keď tí najmladší z nich ešte ani nežili. Hráči boli rozdelení na Modrých a Bielych. Od začiatku mal zápas výbornú úroveň, hralo sa rýchlo, šance mali obe mužstvá, brankári (Milan Liška a Lukáš Benedik) predvádzali výborné zákroky, ale napriek tomu gólov pribúdalo, čo sa samozrejme páčilo početnej diváckej kulise. Nakoniec to skončili výsledkom 9:5 pre Modrých. Góly strieľali: Modrí – Juraj Jakubík 2x , Luboš Tariška, Robo Hlôška a odchovanci klubu HK Levice - Róbert Herc 3x, Michal Herc, Dominik Novák.
Červení: Mišo Tariška 2x, Braňo Tariška, Peter Štefan, Peter Senci,
Oba zápasy s prehľadom rozhodoval bývalý ligový rozhodca, Jano Šebo z Podlužian.

     Po zápase nasledoval presun do Kultúrneho domu vo V. Kozmálovciach, kde na všetkých čakal dobrý guľáš, výborné víno a pútavé stretnutie po rokoch. Rozdali sa zaujímavé ceny najlepším hráčom a brankárom, pamätné dary dostali aj najstarší žijúci hráči Dynama, ktorí v 60.-tich rokoch hrávali v krajskej súťaži proti mestám ako Trnava, Trenčín či Topoľčany. Mimochodom, prvým brankárom, ktorý nosil v krajskej súťaži brankársku masku bol kosmáľovský Viktor Trnkus, ktorý ju dostal, ako on hovorí, od svojho kamaráta Vlada Dzurilu.
Minútou ticha si všetci uctili pamiatku tých spoluhráčov, ktorí sa už tohto športového stretnutia nedožili.

     A potom sa už len spomínalo a spomínalo a spievalo a spievalo a bolo by sa veru spomínalo a spievalo až „donevienkedy“ keby sa v pravú chvíľu nevypilo všetko víno.

 

Ľuboš od Meleckých

 

Hokejový zápas     

 

Bývalé hviezdy:
Horný rad zľava: Laco Mesároš, Ján Šebo, Milan Tariška, Ján Ciriak, Marian Šebo, Mišo Herc, Miloš Mozdík, Milan Kinčok, Marian Trnkus, Tóno Trnkus, Zdeno Kinčok, Ľubo Síkeľa
Dolný rad zľava: Lukáš Benedik, Peter Psársky, Vlado Prachár, Paľo Seneši, Marian Mucha, Laco Graus, Miro Kinčok, Roman Kosmály, Štefan Bohunický, Milan Kinčok a ležiaci Milan Liška

 

 

Hokejový zápas

 

Súčasné hviezdy:
Horný rad zľava: Michal Bednárik (hrajúci za Slovan Bratislava), Robo Hlôška, Ján Šebo, Jaro Šalaváry, Ľubo Kováčik, Mišo Tariška, Peter Štefan, Róbert Herc, Andrej Graus, Dominik Novák, Michal Herc, Adam Kosmály, Filip Kamodi
Dolný rad zľava: Miloš Kováčik, Braňo Tariška, Peter Senci, Luboš Tariška, Ivan Bohunický, Juraj Jakubík, Jaro Kamodi, Lukáš Benedik a ležiaci Milan Liška

 

 

 


 


 
ÚvodÚvodná stránka