Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

O nás...

 

     Mužská spevácka skupina a ľudová hudba VESELÍ CHLAPI vznikla v roku 2003. Trinásťčlenná skupina, ktorá bola po mnohých rokoch prvou lastovičkou v rozvíjaní folklórnych tradícií v našej obci si postupne získala svojich priaznivcov nielen medzi domácimi, ale aj v mnohých ďalších obciach a mestách. Zúčastnili sa niekoľkých folklórnych festivalov, predstavili sa zahraničným návštevníkom kúpeľného mesta Dudince a Podzoborského vinobrania v Nitre. Stali sa súčasťou mnohých kultúrnych akcií, ktoré organizujú okolité obce, tradične sa zúčastňujú Tekovských folklórnych slávnosti.

      V roku 2008 sa predstavili v úspešnom folklórnom pásme Vínko hreje, vínko páli a v roku 2010 predstavením Šak to perí šetko zmerí. V roku 2010 začali úzko spolupracovať s folklórnym súborom Hrončan. Verejnosti sa predstavili na Deň obce vo Veľkých Kozmálovciach s premiérovým a veľmi úspešným predstavením Hore vrchon pomáľi, dole vrchon nenáhli. Svoje kvality mali možnosť prezentovať v decembri 2010 v rámci podujatia Vianoce na hrade v Leviciach. Následne účinkovali na Vianočných trhoch v Bratislave s folklórnym pásmom Vinšujeme Vám.

       V marci 2011 sa Veselí chlapi predstavili na galakoncerte spojenom s vyhlásením výsledkov medzinárodnej súťaže rozhlasových nahrávok folklórnej hudby - Grand Prix Svetozára Stračinu 2011, ktorý sa konal vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. V júli 2011 sa predstavili na folklórnom festivale Východná.

 

Členovia mužskej speváckej skupiny a ľudovej hudby Veselí chlapi:

 

Ľudová hudba: Ing. Miroslav Vargic - vedúci ľudovej hudby
                      Miroslav Vargic ml.
                      Dušan Tariška - vedúci speváckej skupiny

                      Arpád Mészáros

 

Spevácka skupina:
                            Vincent Graus
                            Jozef Ivanický
                            Cyril Kinčok
                            Milan Kinčok
                            Anton Kupča

                            Štefan Síkeľa
                            Jozef Tariška
                            Ján Trnkus
                            Martin Žigmond

  Viac info na:
www.veselichlapi.eu
 


 
ÚvodÚvodná stránka