Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Podujatie Deň D na Hájiku

 

Tariška TEAM opäť nezvládol pokutové kopy

 

     Futbalové podujatie Deň D na Hájiku napísalo svoju 4.kapitolu. Dňa 6.7. a 7.7.2002 sa stretli na veľkokozmálovskom ihrisku – Hájiku priaznivci futbalu, aby si zmerali sily v tradičných exhibičných zápasoch.
     V sobotu v otváracom zápase podujatia nastúpili proti sebe dorastenci Veľkých Kozmáloviec a Rybníka. Domáci chlapci posilnení aj spoluhráčmi ktorí na jar doplnili A-mužstvo vo svojom rozlúčkovom zápase zvíťazili 3:1. Potom už bojisko patrilo výberom Dolného a Horného konca. V kvalitnom zápase sa mužstvá rozišli zmierlivo 1:1. Museli nasledovať pokutové kopy. V nervy drásajúcom súboji boli podobne ako vlani úspešnejší reprezentanti Horného konca.
Po zápase pri pesničkách, guľáši a víne trvala zábava až do neskorých večerných hodín.
     V nedeľu sa v rámci Dňa obce uskutočnil zápas Tariška TEAMu a Výberu Dynama. Zápas slávnostným výkopom otvoril slovenský hokejista hráč Washington Capitals, Ivan Čiernik. Tento rodák zo susedných Tlmáč sa predviedol takisto aj autogramiádou. Množstvo rozdaných kartičiek s jeho podpisom je určite cenným suvenírom pre športových priaznivcov. V samotnom zápase Tariškovci posilnený hosťom Jaroslavom Rusňákom, športovým redaktorom TV Markíza a Erikom Jenesom boli opäť efektívnejší ujali sa vedenia pekným gólom prvého z nich. Za Výber Dynama nastúpil finančný manažér bratislavskej spoločnosti CSC Computer Sciences Ľuboš Juhás. Ten počas pár minút na trávniku pripravil zopár pekných akcií a dokonca mal jednu z najväčších šancí v zápase. Prvý polčas bola hra vyrovnaná a na obidvoch stranách bolo niekoľko šancí. Po polčase Výber Dynama pridal na dôraze a ostrostrelec Juraj Kinčok vyrovnal. Keď to už z Tariška Teamom vyzeralo zle, pretože Dynamo malo návrh, predviedol sa výborným sólom Peter a bolo 2:1.
     Výber Dynama zachránila prudká strela Ivana Bohunického, ktorá po nešťastnom teči skončila v sieti, keď predtým ešte nepremenil pokutový kop. Tariška Team opäť v riadnom hracom čase neprehral, no po výsledku 2:2 prišli na rad pokutové kopy a tie Tariškovci akosi dobre natrénované nemajú. Jediný premenil pokutový kop premenil za Tariška TEAM Martin a to nemohlo na Výber Dynama stačiť. Už v štvrtej sérii rozhodol Juraj Mucha. A tak pohár pre víťaza odovzdal jeden z hlavných sponzorov podujatia Ing. Viliam Páleník, obchodný riaditeľ spoločnosti IPA, v.o.s. , Reklamná agentúra Levice. Účastníci a priaznivci podujatia mali počas celého podujatia možnosť degustovať „najlepšie slovenské pivo“ tradičného partnera Dňa „D“ na Hájiku pivovaru Topvar.

 

 

Deň D na Hájiku sa vydaril

 

     Piaty ročník Dňa D na Hájiku vo Veľkých Kozmálovciach, ktorý sa uskutočnil dňa 29.6. 2003 pri príležitosti 70. výročia založenia organizovaného futbalu vo V. Kozmálovciach a zároveň bol spojený s oslavou postupu mužstva dospelých do najvyššej okresnej súťaže, dopadol nad očakávanie dobre. Pred početnou kulisou prevyšujúcou návštevnosť niektorých zápasov našej najvyššej futbalovej ligy sa uskutočnili tri futbalové zápasy, ktoré svojou úrovňou, priateľskou atmosférou a počtom strelených gólov potešili oko divákov.
     V prvom zápase sa stretol Výber Veľkých Kozmáloviec ( bez Tariškovcov ) s výberom Slovana Agra Levice 90-tych rokov. Zápas po pekných akciách na oboch stranách skončil víťazstvom hostí v pomere 5 :2, keď o výsledku rozhodla hlavne väčšia skúsenosť hostí pri premieňaní šancí. Za výber Levíc skóroval Milan Flašík, Mário Škorupa a 3 x Ján Ujváry, za domácich sa do listiny strelcov zapísal Marian Petráš a Juraj Mucha.
     V druhom zápase nastúpili proti sebe mužstvá Tariškovcov a Internacionálov Slovana Bratislava, za ktorých nastúpili takí slávni hráči ako Cvetler, Marián Masný, Horný, Jaroslav Timko a ďalší, teda všetko hráči, ktorí nastupovali v drese Slovana Bratislava v slávnych rokoch česko-slovenského futbalu.
Svoju kvalitu napriek vyššiemu vekovému priemeru jednoznačne potvrdili. Svojím prekvapujúco svižným pohybom a presnými prihrávkami pripravili Tariškovcom ťažké chvíle a Tariškovci aj keď posilnené veľmi dobre hrajúcou posilou, ktorou bol hokejista Ivan Čiernik, rodák z Lipníka, v súčasnosti hráč Washingtonu Capitals, nedokázali napriek veľkej snahe zabrániť prehre 4:1. Za Slovanistov sa zaskvel hlavne Jaroslav Timko, ktorý strelil všetky 4 góly, čestný gól Tariškovcov strelil Martin Tariška ml. (Melecký). Tariškovci o svojich kvalitách presvedčili hlavne pri exhibičnej streľbe pokutových kopov, ktoré dokázali vyhrať v pomere 4 : 3, keď Dušan Tariška zneškodnil dva pokutové kopy Internacionálov Slovana Bratislava.
     V poslednom zápase nastúpili proti sebe mužstvá Horného a Dolného Konca, ktoré tvorili bývalí hráči V. Kozmáloviec. V tradične peknom zápase, v ktorom si mužstvá nič nedarovali, vyhral nakoniec Horný Koniec 3 : 1 a tým sa po piatom ročníku ujal vedenia 3 : 2 na zápasy. Góly za Horný Koniec strelili Róbert Gaži 2 x a Branislav Herc, za Dolný skóroval hosť Roman Moravčík.
Týmto zápasom sa skončil športový program podujatia, ktoré pokračovalo rozdaním bohatej tomboly a neviazanou zábavou pri pesničkách skupiny Expres, ktorá trvala do skorých ranných hodín.

 

 

Il Silencio na Hájiku vo Veľkých Kozmálovciach

 

     Dňa 27.6.2004 sa uskutočnil v poradí už 6. ročník podujatia Deň „D“ na Hájiku vo Veľkých Kozmálovciach. Pred početnou diváckou kulisou sa na ihrisku vo Veľkých Kozmálovciach uskutočnili tri exhibičné futbalové zápasy, ktoré svojou úrovňou, priateľskou atmosférou a počtom strelených gólov potešili oko divákov.

     V prvom zápase sa stretol tak ako vlani „Výber Dynama“ (hráči Veľkých Kozmáloviec a ich hostia) s výberom Slovana Agra Levice 90-tych rokov. Výborný zápas sa skončil víťazstvom hostí v pomere 4:1, keď o výsledku rozhodla hlavne väčšia skúsenosť hostí pri premieňaní šancí. Za výber Levíc skóroval Mäsiar, Paľo, M. Pavlík a Lepieš. Za domácich sa do listiny strelcov zapísal Michal Jančo.

     Za zvuku hymny Spartaka Trnava „Il Silencio“ a pod moderátorskou taktovkou Petra Bučeka zo Slovenského rozhlasu nastúpili mužstvá Tariška Teamu a Internacionálov Spartaka Trnava. Trnavčania v zostave s Gerykom, Štibrányim, Ekhardtom, Filom, Solárom, Ševčíkom, Belanským a ďalšími, teda všetko hráči, ktorí nastupovali v drese Spartaka Trnava v slávnych rokoch česko-slovenského futbalu. V druhom polčase nastúpil aj rodák z Hronských Kľačian – Miroslav Bôžik. Tariška Teamu chýbali obaja Branislavovia, takže posilniť ich prišli Maroš Petráš, ktorý v súčasnosti hráva v Tekovských Lužanoch, Andrej Halmo a Peter Hajko, ktorí sú „do rodiny“ a Ľuboš Juhás, finančný riaditeľ spoločnosti CSC Computer Sciences spol. s r.o., Bratislava, jednej z tých, čo podporili podujatie. Podujatie otvoril starosta obce Veľké Kozmálovce Michal Tariška st. Dlhoročný funkcionár a hráč Veľkých Kozmáloviec Jaroslav Šalaváry, žijúci v USA odovzdal sponzorský dar - 10 nových lôpt pre veľkokozmálovské mužstvá mužov a žiakov, ktorý zabezpečil aj to, že slávnostný nástup sledovalo a snímalo z oblohy aj krúžiace lietadlo a stihol ešte aj nastúpiť ako hosť Tariška Teamu v druhom polčase zápasu.
     Do skvelej exhibície vstúpil lepšie Tariška Team, keď hneď v úvode skvelú hlavičku Martina st. po centri Viliama dorazil Martin ml. Potom prebral iniciatívu súper. Jozef Štibrányi, hráč ktorý reprezentoval Československo na MS 1962 v Chile potvrdil, že je stále skvelým zakončovateľom a dvoma gólmi otočil výsledok. Keď tretí gól pridal Belanský po vynikajúcom úniku, zdalo sa že Tariška Team bude ťahať za kratší koniec. Našťastie Peter po prihrávke jedného z hostí Andreja Halmu znížil na 2:3. Po polčase zápas gradoval. Martin ml. svojim druhým gólom vyrovnal, no v závere Belanský dvoma gólmi zabezpečil víťazstvo Spartaka. Aj pokutové kopy boli skutočnou exhibíciou keď Spartakovci sa pomýlili len raz. Skvelý Jozef Geryk, ktorý nastúpil za Spartak aj v pamätnom semifinále PEM v Amsterdame v roku 1969, chytil „vršovický dloubák“ Ľubošovi. Pokutové kopy nepremenili Peter ani najstarší v zostave Tariška Teamu – Ondrej.
     Vo večernom zápase nastúpili proti sebe mužstvá Horného a Dolného konca, ktoré tvorili bývalí hráči Veľkých Kozmáloviec a ich hostia. V tradičnom zápase, v ktorom si mužstvá nič nedarovali, vyhral nakoniec Dolný Koniec 2:1 a tým sa po šiestom ročníku vyrovnal „stav série“ v pomere 3:3 na zápasy. Týmto zápasom sa skončil športový program podujatia, ktoré pokračovalo žrebovaním bohatej tomboly a zábavou pri pesničkách Paľa Vígľaša a skupiny Svokrin jazyk, ktorá trvala do skorých ranných hodín.

 


Slovan vo Veľkých Kozmálovciach opäť víťazne


     Dňa 10.7.2005 sa uskutočnil v poradí už 7. ročník podujatia Deň „D“ na Hájiku vo Veľkých Kozmálovciach. Na ihrisku vo Veľkých Kozmálovciach sa uskutočnili dva exhibičné futbalové zápasy, ktoré svojou úrovňou, priateľskou atmosférou a počtom strelených gólov potešili oko diváka.

     Skoro na pravé poludnie nastúpili proti sebe hráči mužstiev Horného konca a Dolného konca. Tieto tímy tvorili bývalí a v súčasnosti neaktívni hráči Veľkých Kozmáloviec a ich hostia. Očakávala sa veľká dráma nakoľko obidvaja kapitáni mužstiev Miroslav Jančo a František Kamodi robili v posledných týždňoch veľké taktické ťahy pri skladaní zostáv a stav po poslednom ročníku bol 3:3 na víťazné zápasy. Tento rok však mužstvo Dolného konca, ktoré bolo síce v poli slabšie, ale pred bránkou súpera efektívnejšie dvoma gólmi Michala Janču a gólmi Juraja Baláža, Vincenta Tarišku a Maja Fabiana zvíťazilo 5:3. Hornému koncu nepomohli ani dva parádne góly Andreja Tarišku a jeden gól Ľubomíra Kováčika ml. Exhibičné pokutové kopy skončili remízou 2:2.

     Pod kapitánskou taktovkou Ivana Hrdličku, víťaza PVP 1969, s Hirkom, Nezhybom, Černilom, Haraslínom, hrajúcim vedúcim mužstva Jančovičom a ďalšími ex-slovanistami, nastúpili Internacionáli ŠK Slovan Bratislava proti výberu domáceho ŠK Dynamo. V bezgólovom prvom polčase obrana Slovana na čele s Vladom Kinierom odolala niektorým pekným akciám domácich a najmä cez dvojicu Hrdlička – Soboňa zakladali nebezpečné protiútoky. Vrece s gólmi sa na radosť divákov roztrhlo hneď v úvode druhého polčasu keď ex-slovanista Miloš Soboňa, ktorý bol hosťom Dňa „D“ v roku 2001 a 2003 peknou strelou otvoril skóre. Ten istý hráč dal aj druhý gól hostí z priameho kopu. Dynamu sa po množstve spálených vyložených šancí podarilo skórovať po rohovom kope Mariána Muchu a hlavičke Ivana Bohunického. Z dramatického záveru nakoniec nič nebolo, pretože Miloš Soboňa dovŕšil čistý hattrick po samostatnom prieniku a následne ešte Slovan skóroval Vanderkom. Dynamo stihlo už len skorigovať nepriaznivý stav Ivanom Danišom. Aj pri exhibičných pokutových kopoch mal viac šťastia Slovan, ktorý zvíťazil 4:3. Slovan tak po dvoch rokoch, kedy zvíťazil nad Tariška Teamom 4:1 pod vedením p. Cvetlera, s Marianom Masným v zálohe a s Jarom Timkom v útoku (dal všetky 4 góly) opäť zopakoval víťazstvo. Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Miloš Soboňa a Ivan Bohunický.

     Týmto zápasom sa skončil športový program podujatia, ktoré pokračovalo zábavou pri hudobnej produkcie Miroslava Vargica, ktorá trvala do neskorých večerných hodín. Spestrením podujatia, bola prezentácia Regrutačného strediska Ozbrojených síl SR Nitra, ktoré víťazovi prvého exhibičného zápasu venovalo aj upomienkové predmety.

     Podujatie významne podporila Obec Veľké Kozmálovce a k zdarnému priebehu podujatia prispeli aj dlhoroční podporovatelia ŠK Dynamo – spoločnosť JHJ Kovex, spol. s.r.o., Radko Švirik a spoločnosť IPA, s.r.o., reklamná agentúra Levice.


 


 
ÚvodÚvodná stránka